30 sierpnia 2016

Zapowiedzi książek Wydawnictwa PSYCHOSKOK - wrzesień 2016

TYTUŁ: Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów
AUTOR: William Gruff
DATA PREMIERY: 09 wrzesień 2016
KATEGORIA: Poradnik
WYDAWCA: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-523-9
ILOŚĆ STRON: 55

OPIS: Książka zawiera zbiór praktycznych i konkretnych porad, które ułatwiają zmierzenie się z problemami wszelakiej maści. Autor, bazując na doświadczeniach i obserwacjach, daje możliwość spojrzenia na temat z zupełnie innego – świadomego punktu wiedzenia, dzięki któremu nawet te najbardziej skomplikowane i trudne problemy stają się łatwiejsze. Prosta budowa rozdziałów gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do swojego życia i w łatwy, przejrzysty sposób ujrzy istotę trapiącego go dylematu.


TYTUŁ: Tajemniczy zapach szczęścia
AUTOR: Aneta Jaroszczak
DATA PREMIERY: 09 wrzesień 2016
KATEGORIA: Powieść erotyczna
WYDAWCA: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-579-6
ILOŚĆ STRON: 226

OPIS: Jest to historia o kobiecie, która postanowiła całkowicie odmienić swoje życie. nie spodziewała się jednak, że przeżyje życiową rewolucję. Gdy przez przypadek spotyka swoje przyjaciółki z dzieciństwa wszystko się zmienia. Zakochuje się z wzajemnością w bracie jednej z nich. Dzięki temu czuje, że narodziła się na nowo, jest szczęśliwa jak nigdy dotąd. Dzieją się rzeczy, których nigdy by się nie spodziewała. Cudowna przyjaźń, jeszcze lepsza miłość i seks. Nic więcej do szczęścia jej nie jest potrzebne.


TYTUŁ: Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów 
AUTOR: William Gruff 
DATA PREMIERY: 09 wrzesień 2016 
KATEGORIA: Poradnik
WYDAWCA: Psychoskok 
ISBN: 978-83-7900-523-9
ILOŚĆ STRON: 55

OPIS: Książka zawiera zbiór praktycznych i konkretnych porad, które ułatwiają zmierzenie się z problemami wszelakiej maści. Autor, bazując na doświadczeniach i obserwacjach, daje możliwość spojrzenia na temat z zupełnie innego – świadomego punktu wiedzenia, dzięki któremu nawet te najbardziej skomplikowane i trudne problemy stają się łatwiejsze. Prosta budowa rozdziałów gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do swojego życia i w łatwy, przejrzysty sposób ujrzy istotę trapiącego go dylematu.


TYTUŁ: Okruchy Życia
AUTOR: Stefan Jaksch
DATA PREMIERY: 26 wrzesień 2016 
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
WYDAWCA: Psychoskok 
ISBN: 978-83-7900-590-1
ILOŚĆ STRON: 232

OPIS: W powieści „Okruchy życia” śledzimy życie Piotra Ruczaja od dzieciństwa przez czasy średniej szkoły i studiów do dorosłego życia. Czytelnik uczestniczy w sukcesach i porażkach bohatera, jest świadkiem jego zmagań z nierzadko dramatycznymi sytuacjami, jakimi zaskakuje go życie. Piotr jest synem cenionego lecz przedwcześnie zmarłego lekarza. Sam, po wielu perypetiach, też kończy medycynę i dzięki swojej ambicji, pracowitości oraz uczciwości zyskuje szacunek wśród pacjentów, a także w swoim środowisku. W trudnych momentach życia, na jego drodze stają ludzie, którzy go wspierają i wskazują kierunek, w którym powinien podążać. Życia nie da się przejść bezboleśnie, więc i Piotra spotykają traumatyczne wydarzenia...
Autor umieszcza swoją historię w PRL-owskiej rzeczywistości. Jest ona jednak tylko subtelnym tłem, z którego rzadko przebijają się aluzje do ówczesnej sytuacji politycznej. Bo nie polityka jest bohaterką tej książki, lecz człowiek. Człowiek, który nieustannie jest w drodze, próbując odkryć prawdę o sobie i otaczającym go świecie.

TYTUŁ: I obiecuję ci miłość...
AUTOR: Marta W. Staniszewska
DATA PREMIERY: 15 wrzesień 2016 
KATEGORIA: Powieść obyczajowa, erotyczna
WYDAWCA: Psychoskok 
ISBN: 978-83-7900-527-7
ILOŚĆ STRON: 287

OPIS: Marta W. Staniszewska to autorka dwóch powieści erotycznych „Nigdy cię nie zapomniałam” i „Nigdy nie pozwolę ci odejść”. Po raz kolejny zostajemy w klimacie  obyczajowo-erotycznym. „I obiecuję ci miłość...” to niezwykle zmysłowa, szalenie romantyczna i głęboko fascynująca książka. Wincent stawia dane słowo ponad własne życie i szczęście, jednak los zmusił go do zweryfikowania priorytetów. Nauczył go ponadto, aby dwa razy przemyślał, komu i jaką obietnicę składa, bo może okazać się, że wszystkich nie będzie  w stanie dotrzymywać... Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi szczęście jedynej dziewczyny na świecie, na której mu naprawdę zależało. Czy Bella kiedykolwiek zaufa Wincentowi ponownie, po tym jak porzucił ją bez słowa wyjaśnienia? Czy przeznaczenie da im szansę naprawić błędy przeszłości? I co na to mąż Belli?


TYTUŁ: Noc jest dniem
AUTOR: Leszek Mieszczak
DATA PREMIERY: 10 wrzesień 2016 
KATEGORIA: Powieść psychologiczno-obyczajowa
WYDAWCA: Psychoskok 
ISBN: 978-83-7900-573-4
ILOŚĆ STRON: 276

OPIS: To powieść psychologiczno-duchowa, prezentująca dynamiczny obraz ludzkich doświadczeń, w tym także tych marginalnych, z pogranicza życia i śmierci oraz kalectwa i medycznego wykluczenia z rutynowej codzienności. Bohaterami są Bronisław i Marta, ludzie z pozoru bardzo różniący się od siebie i nie posiadający wspólnych płaszczyzn i doświadczeń, lecz jak się okaże, nie wszystko można zaplanować. Spotykają się w przedziale pociągu, gdzie jako pasażerowie zaczynają niby luźną, towarzyską pogawędkę, która jednak stała się preludium do ich dalszych losów, a jednocześnie treści powieści. Kalendarz wydarzeń ulokowany jest we współczesności. Zasadnicza fabuła umiejscowiona jest w roku 2014, jednak bohaterzy w swoich wspomnieniach wracają pamięcią do własnych biografii, a szczególne epizody z nich wyciągnięte potrafią zaskakiwać, wzruszać, wzbudzać podziw, a nawet uczyć głębszych postaw humanistycznych.


TYTUŁ: Amfetamina
AUTOR: Stefania Jagielnicka
DATA PREMIERY: 30 wrzesień 2016 
KATEGORIA: Thriller psychologiczny
WYDAWCA: Psychoskok 
ISBN: 978-83-7900-639-7
ILOŚĆ STRON: 376

OPIS: Jest to thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem, równie specyficzny, jak jego bohaterka. Dla Izy, słynnej diwy operowej, na pozór nic i nikt się nie liczy się poza karierą. Rezygnuje z małżeństwa i posiadania dziecka, łamie serca uwielbiających ją mężczyzn. Jednak w końcu zagląda jej w oczy widmo samotności, kiedy aktualny kochanek znajduje przystań w ramionach młodszej śpiewaczki, która namawia go do zatrucia Izy amfetaminą, bo pragnie ją zastąpić nie tylko w łóżku, lecz również na scenie. Iza traci głos i halucynacje diabła z opery „Faust”, w której gra rolę Małgorzaty. Szatan składa jej propozycję odzyskania głosu w zamian za pozbycie się hamulców moralnych, tkwiących w głębi jej duszy, w gruncie rzeczy szlachetnej i spragnionej miłości.


TYTUŁ: Złodziejka głosu
AUTOR: Kalina Kowalska
DATA PREMIERY: 19 wrzesień 2016 
KATEGORIA: Poezja
WYDAWCA: Psychoskok 
ISBN: 978-83-7900-577-2
ILOŚĆ STRON: 78

OPIS: Poezja współczesna. „Wiersze, które chodzą parami” – w jednym tomiku dwa  odmienne typy poetyckiej dykcji – miniatury i korespondujące z nimi  wiersze pisane szeroką frazą. Liryczna wędrówka podążająca tropami współczesnej kultury w poszukiwaniu sensu życia i śmierci, miłości i samotności, przemijających ludzkich doświadczeń i transcendencji. Zbiór finezyjnych erotyków – zmysłowych i zarazem intelektualnych – pełen inteligentnych fabularyzacji i celnych puent.


TYTUŁ: Służąca
AUTOR: Agata Haidi
DATA PREMIERY: 15 wrzesień 2016 
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
WYDAWCA: Psychoskok 
ISBN: 978-83-7900-575-8
ILOŚĆ STRON: 157

OPIS: Poruszająca historia napisana w formie pamiętnika. Jest oparta na faktach. Fabułę nakreśliło tu samo życie, a na główną bohaterkę wybrało właśnie autorkę. Opisuje jej losy od dnia ślubu z mężem, tyranem. To budzący emocje obraz walki o siebie i swoją godność. Tytuł nawiązuje do pracy podjętej przez nękaną kobietę, która, aby zarobić na siebie i dzieci, postanawia zostać służącą. Pracuje w domach w Warszawie i okolicach. Każdy dom to inna historia. Co się działo w każdym z nich? Jak ciężka jest praca pomocy domowej? Jak znieść towarzyszące jej upokorzenia? ,,Służąca” to książka o brutalności, poniżeniu, ciężkiej pracy, ale także o wychodzeniu na prostą. Składają się na to, między innymi, rozprawy sądowe z byłym mężem, trwające aż siedem lat. Szerokie retrospekcje: powrót do dzieciństwa, domu rodzinnego i życia na wsi pięćdziesiąt lat temu są dopełnieniem obrazu życia autorki i tworzą tym samym jej bogaty portret psychologiczny.

Wszystkie pozycje już wkrótce dostępne będą w sklepie internetowym tylkorelaks.pl/

Zapraszamy do sklepu, w którym niektóre w/w tytuły można już zarezerwować, a wysyłka nastąpi w dniu premiery.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata