26 czerwca 2016

Kelli Estes "Jedwabna opowieść"

Niedawno miałam możliwość przeczytania książki Kelli Estes " Jedwabna Opowieść". Książka ta wciągnęła mnie i przeniosła w inny świat. Idealne połączenie dwóch historii oddzielonych od siebie latami a jedna działa na drugą.


Poznajemy tu młodą Inarę, która właśnie ukończyła studia. Dziewczyna postanawia przeciwstawić się ojcu. Dowiadując się o śmierci ukochanej ciotki Inara postanawia zrezygnować i postawić się ojcu z jego propozycji pracy i przyjąć spadek, czyli posiadłość na odludnej wyspie Orcas, w które dziewczyna spędzała większość dzieciństwa. Inara postanawia wybrać się tam w celu sprzedaży posiadłości. Urok posiadłości ponownie przekonuje naszą bohaterkę do pozostania. Co znajdzie w domu Inara? Jakie tajemnice kryje ta posiadłość?

Drugą bohaterką, jaką poznajemy w książce jest siedemnastoletnia Chinka Mei Lien mieszkająca od urodzenia w Stanach Zjednoczonych. Historia toczy się sto lat przed Inarą, młoda i silna Azjatka zostaje razem z ojcem i babcią zmuszona wciągnięta na pokład parowca. Ojciec Mei Lien poznaje straszną prawdę o ich rejsie i postanawia ratować córkę. Dziewczyna pojawia się na wyspie Orcas, która nie jest fantastycznie jak by się wydawało.


Dla nie książka jest bardzo dobrze napisana. Rozdziały przeplatane są teraźniejszość z przyszłością łącząc świetnie każdy wątek. Powieść wielowątkowa, oparta na prawdziwych wydarzeniach. Trzymała mnie w niepewności do ostatniego rozdziału. Całość jest tak rewelacyjnie opisana, iż miałam wrażenie, że oglądam film. Książka tak poruszyła mnie, iż z pewnością będę wracać nie raz do tej książki. 

Autorka przekazuje nam przekaz, iż życie ludzkie nie jest zabawką a krzywdy zawsze wyjdą na jaw. W książce jest tak że ukazany wątek miłości. Obie bohaterki taką miłość znalazły. Jednakże miłość w przeszłości była o wiele trudniejsza to i miłość w teraźniejszości też nie należała do łatwych.

 Serdecznie polecam wszystkim po sięgnięcie po tą książkę, bo ja na pewno nie raz po nią sięgnę.

Za możliwość przeczytania książki dziękuje Wydawnictwu Kobiece.


Autor: Kelli Estes
Tutuł: Jedwabna opowieść
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Liczba stron: 4322 komentarze:

  1. "Jedwabna opowieść" to historia, którą pokochałam. Równoważy teraźniejszość i przeszłość, a autorka dopracowała tę książkę, w każdym calu :)Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i pokochałam od pierwszych stron :) Jest niesamowicie dopracowana, wszystkie szczególiki się zazębiają a historia niesie ze sobą wiele emocji. Bohaterzy świetnie opisani a ich losy niesamowicie poruszające. Czekam na kolejną książkę autorki :)
    Justyna z livingbooksx.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata